"WHITE WOLVES OFFROAD CLUB" - Ramnicu Valcea
Clubul pasionatilor de offroad din Ramnicu Valcea
Lista Forumurilor Pe Tematici
"WHITE WOLVES OFFROAD CLUB" - Ramnicu Valcea | Reguli | Inregistrare | Login

POZE "WHITE WOLVES OFFROAD CLUB" - RAMNICU VALCEA

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
loca23 pe Simpatie.ro
Femeie
24 ani
Cluj
cauta Barbat
23 - 44 ani
"WHITE WOLVES OFFROAD CLUB" - Ramnicu Valcea / Intalniri la sfarsit de saptamana / 26 Iunie, reluam expeditiile in Mtii Capatanii ?  
Autor
Mesaj Pagini:  1 2 3
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Dupa cum va aduceti aminte, anul trecut am facut o expeditie de toata frumusetea (ale carei filmulete au facut inconjurul forumurilor ;-)  ) in Muntii Capatanii, incercand sa trecem peste Varful Nedei. La momentul ala am gasit o lipsa de 50metri intre drumul pe care il aveam si cel pe care trebuia sa continuam. Din pacate diferenta era pe verticala :-))

Am vorbit azi cu Edy si ne-am imbarbatat sa reluam aceasta expeditie, ca tare frumoase sunt locurile :-)

Luna aceasta eu am neplanificata doar ziua de Sambata 26 Iunie. Am inteles ca ar fi de bun augur caci e in perioada Bujorului :-) . Ma gandesc sa ne vedem la un 0930 - 1000 la Horezu, sa urcam pe Vaideeni pana la Vf Nedei si sa coboram in Curmatura Oltetului (sa gasim si sa marcam pe GPS acest drum :-) )

Apoi avem urmatoarele idei:
1) Prietenul Stane zice ca s-ar putea ajunge din Curmatura in Transalpina. Pe Google Earth arata destul de interesant. S-ar putea sa nu reusim

2) Sa coboram la lacuri, sa mergem pana la Ciungetu sau Valea Macesului si sa facem Strategica (ca zicea Edy ca isi doreste de mult), dar sa nu dam in Transalpina de pe Strategica ci sa coboram in Curmatura Vidrutei (am vazut ceva poze ar putea fi draguta coborarea)

3) Revenim pe Transalpina in partea 'noastra' de munte.

Daca ajungem prea repede la Obarsii, mai incercam un ocol al lacului Vidra 'pe partea ailalta' pe la 'coloniile cataractele lotrului' . Eu am incercat dinspre Obarsii si am gasit 100000000 de drumuri si m-am ratacit :-)

O alta idee este ca pe Google Earth se vad multe urcari de undeva de dincolo de Valea Macesului, care dau in Strategica chiar la Plaiul Poienilor, deci poate le chinuim pe acolo :-)

Dupa care urmatoarea expeditie cea pe care o viseaza Dacosul cu lacul Balindru, incepand de undeva de la Caineni :-))

Ce parere aveti?


_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Cat ar dura drumul, ca m-ar cam bate gandu,?
Nu prea pot lisi asa mult. deh. bugetar. Daca ar fi de sambata pranz si pana duminica amiaza, parca imi face cu ochiul. Eu as veni cu combustibilul ,,uman,, ...VINUL s


pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Sambata de dimineata pana seara :-)
Ar fi frumos sa ne si cunoastem de data asta :-))


_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
E bine, numai ca eu nu pot pleca decat dupa ora 13.00. Sincer , mi-ar face o deosebita placere sa ne intalnim/ Odata si odata tot tre sa se intample..., nu?
Sa vad si ce se mai intampla, ca deh, in armata ,,militara,, se schimba multe

Tinem legatura si poate mai adunam ceva lupi autohtoni


pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
Lupi autohtoni se vor aduna cu siguranta! In urma partidei de pescuit de ieri ( unde nu prea am prins peste ), am decis impreuna cu Dacosul si Landrover sa participam si noi, din nou...
Sunt sigur ca si altii vor vrea sa vina...


_______________________________________


pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Si eu m agandesc ca ne adunam din nou ceva masini, dar am vrut sa initiez aici si sa vedem daca 'se aproba' si abi apoi sa facem publicitate mai departe :-))

_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
landrover
Membru WWOC

Din: rm valcea
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 679
Hartile sunt calibrate, cateva puncte de reper stabilite, navigatia e gata. Ramane sa vedem cum sta treaba in teren.

_______________________________________
Poti invata o pisica sa faca orice.....vrea ea.
LandRover  Freelander Td4 2003


pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
Ar fi interesant de stiut care or sa fie participantii si in cazul asta, poate o sa umblam un pic si la durata. Dupa parerea mea, ar fi mai frumos daca am sta 2 zile.
Totodata, fara a fi rautacios sau oarecum egoist, ma gandesc ca ar fi mult mai practic daca s-ar strange mai putini participanti decat data trecuta.
Din experienta anterioara, am concluzionat ca uneori diferitele puncte de vedere ale unora pot strica "fun"-ul celorlalti.


_______________________________________


pus acum 13 ani
   
Dacosul
Membru WWOC

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 274
vreti toate astea intr o singura zi

pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Lectia cu mai putine masini >> mai multe masini e binecunoscuta.
Pe de alta parte, tinand cont ca ce ne-am propus pare usor cred ca nu mai e asa de importanta treaba cu nr de masini (sau cu nivelul de dotare!!)
Pe de a treia parte, pentru mine treaba asta face parte din farmecul Valcei: se aduna 100 de masini asa, cat ai zice peste :-)

@ stat 2 zile : mie unul imi convine 1 zi deoarece inseamna ca nu platesc cazare :-)
In al doilea rand, duminica am bilete la concert, deci ar trebui sa plec devreme inapoi...

@Dacosul: Daca inteleg corect drumul Vaideeni - Curmatura ne va lua maxim 3 ore (cat naiba sa ne ia?). Asta inseamna ca vom fi in Curmatura la ora 1300. Pana jos la lacuri mai facem 15 min, si pana la Valea Macesului inca 30 ?
Deci la 1400 putem incepe Strategica. Care ne ia pana la 1700 sa zicem. Transalpina a ajuns de alergatura, deci mi se pare mai ok sa o facem si pe ea decat sa venim pe asfalt de la Obarsii la valcea...

Lumina e pana pe la 2130 deci timp avem berechet. Chiar putem cobori in Curmatura Vidrutei si sa face Transalpina toata 'dintr-un foc'.

Ca participanti 'din partea mea' avem asa:
- Watcher cu una din masini (4-5 oameni in ea)
- Nashu Mare -  Autobuz Y60 (cu familia) - simex+troliu
- Giorgel - Y61 scurt super echipat (simex+troliu+ toate cele
- Nikky (HRN) - LC 120 nepreparat (doar ATuri)
- Schulti (Markus) - Super Vitara lui, acum are simexuri de 31
- Goganu cu faimosul Y60 de tractari
- Eventual un Rav4 al unui prieten innebunit de calatorii

I-am listat in ordinea probabilitatii de a veni :-)


Vreau sa mai revin putin la treaba cu 'ideile diferite' : eu zic asa: ne facem un plan. suntem baieti mari. Daca cineva vrea sa faca altceva pe parcurs anunta, isi asuma ce vrea sa faca si face. Spiritul este sa nu lasam pe nimeni in urma, dar daca cineva vrea sa faca alt drum, nu mai e 'in urma' :-)


_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Daca pana la momentul ala se hotaraste mama sa vina si ea, va trebui sa ma cazez undeva 

_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
landrover
Membru WWOC

Din: rm valcea
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 679
@watcher: cam stranse limitele de timp ! M-as mira sa meaarga treaaba chiar asa ceas. Asta daca nu o dam pe rallyraid.

_______________________________________
Poti invata o pisica sa faca orice.....vrea ea.
LandRover  Freelander Td4 2003


pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Edy, Strategica are sub 60km, deci ar trebui sa mergem sub 2 ore pe ea. Am pus 3. Punem 4. Transalpina are 30km de drum care nu mai are denivelari :-( Punem 2 ore. Avem 6 ore. Cat zici tu ca facem de la lacuri la Valea Macesului ? am pus o ora.
Sunt 7 ore.
Adica ora 14 start de la lacuri daca ne propunem sa terminam la 21 cat e inca lumina (!)

Tu crezi ca ne ia 4 ore sa ajungem de la Vaideeni la Curmatura?


_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Sambata nu  pot sa plec din Dragasani, decat dupa ora 13.oo ( in fiecare sambata muncesc pana la aceasta ora ). Asta inseamna ca ajung la Horezu cam pe la ora 14.00 , nu stiu daca as mai avea timp sa va prind. Plus de asta nu stiu nici drumurile ( deh, am fost numai om de asfalt).
Poate sa mai castig la plecarea de acasa o ora. Mai mult nu pot.
Deja ma oftic, dar daca pot sa vin, va anunt.
Daca era duminica, era super.


pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Pai daca baietii se intind la 2 zile ai o sansa :-)
Sambata asta a fost pentru mine singura sansa (duminica am concert).

Daca vrei sa ajungi undeva la ora 1400, vino la Valea Macesului nu la Horezu :-)


_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288

watcher a scris:

Pai daca baietii se intind la 2 zile ai o sansa :-)
Sambata asta a fost pentru mine singura sansa (duminica am concert).

Daca vrei sa ajungi undeva la ora 1400, vino la Valea Macesului nu la Horezu :-)


Pana la urma care este data? Pana pe 26 mai sunt 2 saptamani. Atunci as veni duminica dimineata. Poate mai gasesc vreun lup ratacit sa nu merg singur. Plus de asta nu stiu nici pe unde vine asta. O harta mi-ar fi de ajuns.
Om vedea pana atunci


pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Gata, am vazut unde e. Si ce caut eu acolo pe asfalt? Sau trebuie s-o iau spre Ciunget, Petrimanu, Galbenu?...

pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
@madax, hai ca poate faci pereche cu cineva care nu poate veni decat mai tarziu. Sa vedem ce anunta Lucian... Sunt sigur ca exista o rezolvare...chiar mi-ar placea sa vii cu noi!

_______________________________________


pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288

madax a scris:

Gata, am vazut unde e. Si ce caut eu acolo pe asfalt? Sau trebuie s-o iau spre Ciunget, Petrimanu, Galbenu?...


Mare URS sunt, am trecut in fiecare an pe Valea Macesului si nu stiam ca se cheama asa ( deh, batranetzile !). Si daca vin duminica, sau hai, sambata la pranz, in ce directie tre s-o iau ca sa prind haita? Mergem si pe Transalpina?

Intrucat masina mea e ,,transport scolar sau autobuz ,, pe langa copiii mei ( 18 si 14 ani ) si poate...sotia, as putea sa mai iau pe cineva, poate chiar 2 pers ( daca vine si Luci il iau eu ). Asta si in functie de ,,harnasamentul,, carat.
By the way, ce luam la noi, ca sa stim de p-acu,? Sunt convins ca o punem si de un gratar ( ca romanii). Sa si stabilim cine si ce ia. Asa in mare, zic eu...


pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Gratarul 'per se' cred ca ne-ar lua cam mult timp.
De luat fiecare isi alege ce prefera sa manance, de la sandvisuri, slana si ceapa, bere, la portocale , morcovi si caju :-)
Daca vii sambata la pranz urcam impreuna din valea macesului (sau ciungetu) pe strategica. Si da, strategica se termina in transalpina, deci o facem si pe ea (portiunea aceea care candva era mai grea  )


_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
landrover
Membru WWOC

Din: rm valcea
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 679
Dupa cate vad pe harti, daca urcam din Vaideeni direct pe Luncavat spre Lacul Balota nu stiu daca putem urca de la Lac in muchia Cashariei (se vede un drum dar nu stiu in ce masura e practicabil). Ma gandeam sa urcam direct pe muchia Cashariei din Vaideeni -Izvoru Rece. Drumul  merge pe varfuri si pare spectaculos, iese direct spre Vf. Nedeia si curmatura Oltet.






_______________________________________
Poti invata o pisica sa faca orice.....vrea ea.
LandRover  Freelander Td4 2003


pus acum 13 ani
   
Dacosul
Membru WWOC

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 274
Eu merg si pentru doua ore dar ar fi mai frumos doua zile.Wchr.pot sa ti dau un cort de expeditie si daca vrei am si generator

pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Edi am fost eu la lacul Balota de paste. urcarile stanga dreapta arata intr-un mare fel (GRAV DE TOT  :-) ) nu cred ca merita sa ne bagam pe acoolo cu ocazia asta...

Din ce am inteles de la localnici, trebuie sa tinem stanga stanga la fiecare pod in Vaideeni, ca sa fim direct pe muchie de la inceput...

Dacosul: iti dai seama ca daca vine si mama e complet exclus sa dormim la cort :-)
Ne mai gandim pentru noi 'tineretul' . Da repet, faptul ca nu pot eu sa stau sa nu il transformam intr-o tragedie. Adica ,ergem impreuna pana la locul de campare si mai departe revin eu (si altii) la 'civilizatie' iar cei care au ce le trebuie pentru cort raman si se distreaza pe seama noastra



_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
La mine, data de 26 a picat, dar nu si cea de 27 ( sper sa nu pice, Doamne fereste! ). Oricum va prind din urma, daca e sa fie. Plec pe la 08.00 si la 09.30 sau 10.00 va gasesc pe traseu. Poate bgati in traseu pt duminica si Transalpina. Am vazut poze si filmuletze multe si mi-a ramas la cord.
Dar asta sa vedem ce se va intampla pana atunci...


pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
S-ar putea sa fie posibila "vederea" nostra pe 27 pe undeva in gol alpin. Cred ca or sa fie cativa doritori de petrecerea unei nopti in cort.
Ramane sa vedem cum vor evolua lucrurile!


_______________________________________


pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Tavi, ce te mai manancaaaaa :-)

_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067

watcher a scris:

Tavi, ce te mai manancaaaaa :-)


Mi-e dor , Cristi ...


_______________________________________


pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
de Cristi ti-e dor?
Mai, daca sunteti la intimitati...va lasam numai pe voi 2
I-auziti, frati lupi: ,,gol alpin,,, ,,ce te manancaaa,,, ,,mi-e dor,,. Numai cuvinte cu substrat. Cred ca s-a infiripat o idila intre cei 2    
   


pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
@madax - nici tu n-ai toate tiglele pe casa ...   JOKE!

_______________________________________


pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Deloc!!!
Hai ca stiu si eu de bancuri cu...glume ( doar s-a vazut, nu? )
sper sa nu ti se bashice si celalalt ...partener
   

A propos, am vb si cu Luci si daca isi face Niva , ne intalnim pe 27 pe traseu. Vorbeste si cu el ( poate iese de un ,,menage a trois,, )
Intre timp facem si traseele, pe zile, in asa fel incat pe 27 sa fim cu totii )


pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
@madax - suna fain "combinatia"! Cred ca o sa fim mai mult de 3 ...
Cu Noro, nu te stresa! asa-i el cand nu iese la namol pentru mai mult timp...dar isi da drumul repede, cand se afla in teren!


_______________________________________


pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288

oldcarsmaniac a scris:

@madax - suna fain "combinatia"! Cred ca o sa fim mai mult de 3 ...
Cu Noro, nu te stresa! asa-i el cand nu iese la namol pentru mai mult timp...dar isi da drumul repede, cand se afla in teren!


Unde isi da drumul Noro? In pantaloni? E grav, inseamna ca nu tine. =D  =D

Iar cu namolul, e cam nasol... nu trebuie sa stea prea mult in el, ca ...se invata cu ...pamantu'.
     

Cat priveste cifra lupilor de pe 27, e bine sa fim multi ca sa facem o ,,co(i)eziune,, de grup.
 
Hai ca facem offtopic si se bashica lumea. O s-o trecem la Balacarela..... N'est pas?


pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Hai, lupii versati, bagati ceva trasee , pe zile. Ati adormit, cazurati in butoiul cu melancolie, sau caldura asta e ,,di vina,,?
Cristi( watcher) zii si tu ceva, ca tu incepusi!    


pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
Stau stramb si gandesc drept : daca nu-mi iau roti ptr Patrol oare face fatza L200 ala rosu incaltat cu AT-uri si fara troliu?

_______________________________________


pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
E, hai ca deja de razgai. Pai ce are? Are bube? Nu-l urci in copaci sau nu facem extrem. Mergem si noi ca ,,uamenii,,

pus acum 13 ani
   
landrover
Membru WWOC

Din: rm valcea
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 679
Traseul la care ne gandim ar fi (in mare ) cel cu rosu de mai jos,bineinteles cu ajustarile de la fata locului, incepand din Vaideeni si pana in Ranca ,ar fi undeva in jur de 100 km drum.




_______________________________________
Poti invata o pisica sa faca orice.....vrea ea.
LandRover  Freelander Td4 2003


pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
Sa vedem cum facem pentru a impaca atat capra, cat si varza...
Cine e dispus sa ramana o noapte la foc de tabara? Ca sa asteptam si "seria doua"...


_______________________________________


pus acum 13 ani
   
tudor
Membru WWOC

Din: Calimanesti
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 28
De acord,oricat, dar numai sa mai iesim si noi,ca mi se strica aro-ul
daca mai stationeaza mult


_______________________________________
Masina cea mai tare este cea pe care o ai

pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
Cu cea mai mare placere, Tudore!

P.S.:  cam tardiv sa te intreb aici, dar ... ne vedem maine pe la Brezoi? Te duci cu motorul la intrunirea baietilor?


_______________________________________


pus acum 13 ani
   
giorgel
Necunoscut

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 23

oldcarsmaniac a scris:

Sa vedem cum facem pentru a impaca atat capra, cat si varza...
Cine e dispus sa ramana o noapte la foc de tabara? Ca sa asteptam si "seria doua"...


noi venim pt. 2 zile, si speram sa avem trasee minunate.
putem innopta si la cort, avem cam ce trebuie.
daca va fi cu innoptare pe la vreo pensiune, sa fie cat mai sus si cat mai izolata...
asa ca daca se organizeaza ceva, spuneti aici. noi ne bazam pe voi, lupilor.

multumesc, watcher, pt. invitatie. imi pare nespus de rau ca nu ramai si tu pt. duminica. am fi socializat si noi doi mai mult, stii doar ca tu esti vinovat pt. prezenta mea in offroad


pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
@giorgel, sunt sigur ca traseele vor fi pe placul tau!

In legatura cu noptile petrecute in cort, trage o ochiada aici :

Cred ca o sa iti placa o noapte mai "altfel". Eu zic ca in natura ar fi ideal sa poposim, dar trebuie tinut cont de parerea tuturor!


_______________________________________


pus acum 13 ani
   
giorgel
Necunoscut

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 23
eu votez pt. cort, cunoastem natura si poate fi extraordinar.
dar trebuie sa stim cu ceva timp inainte, pt. ca m-a informat copiloata ca nu avem chiar tot ce ne trebuie... conform standardelor actuale  , deci urmeaza cautari si cheltuieli    


pus acum 13 ani
   
giorgel
Necunoscut

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 23
cum se poate edita mesajul anterior?

pus acum 13 ani
   
landrover
Membru WWOC

Din: rm valcea
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 679
La cererea unor utilizatori, am inlaturat functia edit. Daca te pot ajuta cu modificarile, o fac cu placere. Scrie-mi pe PM ce sa modific.

_______________________________________
Poti invata o pisica sa faca orice.....vrea ea.
LandRover  Freelander Td4 2003


pus acum 13 ani
   
giorgel
Necunoscut

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 23
am vorbit si cu colegul Akon (Mercedes G, stiu ca incepuse sa il prepare) si s-a aratat foarte interesat de participare, 2 zile, cu cortul.

pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
Akon are experienta ... a mai fost si data trecuta 

_______________________________________


pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Confirm ca vorbisem  si cu el, da constat acum ca nu am scris.
Intre timp m-a sunat prietenul lui Cristi Irimescu care are pensiunea din Horezu unde ma voi caza daca merg cu mama si mi-a zis ca a fost pe munte in weekend si ca bujorul dadea deja semne...


_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
Crazy Wolf
Forum maniac

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 1200

madax a scris:


oldcarsmaniac a scris:

@madax - suna fain "combinatia"! Cred ca o sa fim mai mult de 3 ...
Cu Noro, nu te stresa! asa-i el cand nu iese la namol pentru mai mult timp...dar isi da drumul repede, cand se afla in teren!


Unde isi da drumul Noro? In pantaloni? E grav, inseamna ca nu tine. =D  =D

Iar cu namolul, e cam nasol... nu trebuie sa stea prea mult in el, ca ...se invata cu ...pamantu'.
     

Cat priveste cifra lupilor de pe 27, e bine sa fim multi ca sa facem o ,,co(i)eziune,, de grup.
 
Hai ca facem offtopic si se bashica lumea. O s-o trecem la Balacarela..... N'est pas?

helooo domnul mai usor cu afirmatiile. inca nu ma cunosti .cand eu i-mi voi da drumul in pantaloni sigur nu vor fi pantalonii mei.  
p.s.pregatesc una bucata vitara de distrus sau boata ma razgandesc si-l repar pe MAVERICK sa-ti arat ce poate un benzinar de 2,4 cu Simex


_______________________________________
salutare lupilor  ->tel.0740130543
        CINE NU ARE LOC DE MINE SA SE INGHESUIE

pus acum 13 ani
   
vlad
Necunoscut

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 6

watcher a scris:

...Intre timp m-a sunat prietenul lui Cristi Irimescu care are pensiunea din Horezu unde ma voi caza daca merg cu mama si mi-a zis ca a fost pe munte in weekend si ca bujorul dadea deja semne...


Bujorul este inflorit, tocmai ce am cules din Leaota. Poate ramane inflorit pana pe 27 Iunie, dar mai bine dai o fuga WE urmator, sa fii sigur ca apuci.


_______________________________________
Steyr Daimler Puch 280

pus acum 13 ani
   
giorgel
Necunoscut

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 23
bujorul ca bujorul, da' cum facem pana la urma?
o singura zi, sau doua? daca doua, innoptam la cort sau la un stabiliment? daca la stabiliment, care si unde?


pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Situatia mea s-a schimbat in felul urmator: mama isi doreste un weekend in aer liber si i-a placut mult zona. Care va sa zica eu vin la Horezu vineri seara, ma cazez la pensiunea prietenului offroadului dl Sorin si voi dormi acolo atat vineri cat si sambata noapte. (pensiunea Ioana Horezu)
Adica daca se face campare pe munte eu cobor si vin la Horezu, si plec duminica dimineata spre Bucuresti.

Am mai stat la pensiunea asta si e chiar ok, de aceea si revenim. Pretul este 80 ron pe noapte, 100 daca vreti si mic dejun.
Tel = 0724574256  sau 0722219712


_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
Cred ca ar fi timpul sa ne hotaram exact cu privire la traseu si la ramasul peste noapte undeva.
Propun sa-si exprime fiecare punctul de vedere din timp, pentru a avea posibilitatea sa "ne cuplam" dupa prima zi pe care presupun ca o s-o petrecem impreuna in traseu.

Personal, m-ar incanta o noapte petrecuta in gol alpin, mai exact, ma gandeam ca ar fi tare fain sa asezam tabara langa cabana lui Lucian de pe Folea. Cine mai e amator de senzatii de genul asta (si bineinteles, are cutit cu plasele din lemn de frasin), e poftit sa se "autobifeze" pe lista.

Cu privire la traseul de urmat, am sa-l las pe Watcher sa stabileasca. Va urmez cu placere oriunde!


_______________________________________


pus acum 13 ani
   
giorgel
Necunoscut

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 23

oldcarsmaniac a scris:

Cred ca ar fi timpul sa ne hotaram exact cu privire la traseu si la ramasul peste noapte undeva.
Propun sa-si exprime fiecare punctul de vedere din timp, pentru a avea posibilitatea sa "ne cuplam" dupa prima zi pe care presupun ca o s-o petrecem impreuna in traseu.

Personal, m-ar incanta o noapte petrecuta in gol alpin, mai exact, ma gandeam ca ar fi tare fain sa asezam tabara langa cabana lui Lucian de pe Folea. Cine mai e amator de senzatii de genul asta (si bineinteles, are cutit cu plasele din lemn de frasin), e poftit sa se "autobifeze" pe lista.

Cu privire la traseul de urmat, am sa-l las pe Watcher sa stabileasca. Va urmez cu placere oriunde!


nu ai pus patratzelul pt. autobifa...
nu posed acel tip de cutit, am doar briceag, si caut cutit din lemn.
noi ne-am exprimat optiunea deja.


pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Eu, unul, am anutat, vin numai pe 27. Sper sa nu mai apara ceva intre timp, ca...imi tai venele. Deja trupa mea e gata sa vada golurile alpine.
Mai ramane, zic eu, de stabilit si programul pe cele 2 zile, ca sa stie si cei de o zi unde sa se intalneasca cu restu, lumii si , totusi sa aiba ceva de vazut
(cazul meu, care nu cunoaste mare lucru).


pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
@giorgel - e bun si briceagul ...
@madax - daca "intervine ceva", iti taie lupii conductele de frana cu patentul 
Sunt sigur ca ai la ce sa te "holbezi". Vb la telefon, caci s-ar putea sa te rog sa "livrezi" un "pachet" pe gol alpin, asta bineinteles, daca se va putea!


_______________________________________


pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Vad ca nu am reusit sa postez de acasa :-o
Reiau ideea:

Tavi, daca eu identific corect cabana de pe Folea urmeaza dupa niste urcari grave de tot. Mai exista si alte urcari? De preferat de pe partea cu Ciunget ?


_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
landrover
Membru WWOC

Din: rm valcea
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 679
Cristi , sunt mai multe urcari si de pe Ciunget -Malaia si de pe Horezu- Romani - Valeanu!De toate pentru toti

_______________________________________
Poti invata o pisica sa faca orice.....vrea ea.
LandRover  Freelander Td4 2003


pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
Asa cum a scris si Edy, se poate ajunge prin mai multe locuri la cabana. Il rog pe Land Niva Luci sa specifice exact traseele.

_______________________________________


pus acum 13 ani
   
Dacosul
Membru WWOC

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 274
Old,nu poti ajunge acolo decit prin Folea sau sa URCI pe Saliste.
Sau sa te intorci de la Romani


pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
@Dacosule, cred ca varianta Romani e cea mai plauzibila, la ce masini vor fi.
Oricum, putem gasi si alt loc de campare, cred!


_______________________________________


pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Tavi, nu imi iese la calcul o treaba la propunerea ta. vad doua metode de a ajunge la cabana, si mi se par amandoua cu ceva dezavantaje:

a) mergem vaideeni-curmatura, revenim la vaideeni pe acelasi drum, urcam din romani pe la unitatea militara, campare.
a doua zi ce mai facem?
Dezavantaje:
-este exclus sa includem strategica (iar il sabotam pe Edy) sau transalpina, ca totul e 'in partea ailalta', despartiti de niste drumuri grave.
- de fapt mergem foarte putin (vaideeni-nedei si romani-valeanu) care par a fi drumuri relaiv usoare si le facem de cate 2 ori (ca de la cabana tot pe la valeanu trebuie coborat)

b) vaideeni-curmatura-ciunget-strategica-transalpina si mai bagam si urcare romani-valeanu -
Dezavantaj: si mai mult de mers, si ultima urcare este doar pt a campa pe munte, desi majoritatea din voi ar putea dormi acasa iar noi la pensiuni.

Daca am folosi un alt loc de campare?
Idei:
- pe strategica sunt cel putin 2 locuri interesante:
a) la plaiul poienilor e ocol silvic, stana, etc, o mare poiana si cu niste cladiri in preajma
b) exista pe Strategica un loc de campare unde stau culegatorii de ciuperci. el este foarte bine format si se afla mai aproape de Saua Stefanu

- pe Transalpina:
a) la Obarsii e camping
b) Spre ranca ? (nu imi vine in cap exact unde, dar nici nu sunt obisnuit sa identific locuri bune de cort)

-sigur ca da oriunde pe lungimea celor 100 de km de munte :-))
b)


_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
Crazy Wolf
Forum maniac

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 1200
mai baieti hai sa plecam de vineri seara si bagam si o ,,betie,, ca sa stim si noi cum facem

_______________________________________
salutare lupilor  ->tel.0740130543
        CINE NU ARE LOC DE MINE SA SE INGHESUIE

pus acum 13 ani
   
Dacosul
Membru WWOC

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 274
La Plaiul poienilor este cabana.se poate sta peste noapte,sau se poate campa pe Fratosteanu la peste 2000 metri sau se poate cobori din strategic catre Moara dracilor pt corturi(deosebit loc)

pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
coborarea asta in ce directie este si cam pe unde se afla?
Pe si langa fratosteanu sunt ceva locuri interesante....


_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
ocserver
Necunoscut

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 17
noi vom fi in horezu pe 26 si vrem sa venim si noi, dupa cum vorbii cu tavi pe fun. acu... de ramas pe munte nu suntem pregatiti, dar daca locul de campare e cum propune tavi, langa unitatea militara, acolo se poate ajunge din drumul de curmatura fara sa fie nevoie de coborare in vaideeni, se poate merge peste valeanu. ideea e alta: coborarea. ultima oara cand am fost acolo, acum vreo doua luni drumul era inchis cu niste mega bolovani chiar unde se despart drumurile care incep sa urce: unul spre valeanu si celalalt spre cariera. so, e de luat in calcul de intrebat in zona daca l-au deblocat.

_______________________________________
Mitsubishi Pajero Sport 2.5 TD, 2001 ... in curs de transformare

pus acum 13 ani
   
Crazy Wolf
Forum maniac

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 1200
Ne vom interesa inainte astfel incat sa nu ne trezim cu vreo surpriza neplacuta pe 26.

_______________________________________
salutare lupilor  ->tel.0740130543
        CINE NU ARE LOC DE MINE SA SE INGHESUIE

pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145

dar daca locul de campare e cum propune tavi, langa unitatea militara, acolo se poate ajunge din drumul de curmatura fara sa fie nevoie de coborare in vaideeni, se poate merge peste valeanu.

Ocserver, cu parere de rau te contrazic. Am testat data trecuta si NU SE POATE ajunge din Vaideeni-Curmatura pe creasta Balotei, Ursu, Romani, Valeanu. Lipsesc 50 de metri pe verticala intre cele doua drumuri.


_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
ocserver
Necunoscut

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 17
aaaa, am inteles, acolo erau cei 50 de metri lipsa...

_______________________________________
Mitsubishi Pajero Sport 2.5 TD, 2001 ... in curs de transformare

pus acum 13 ani
   
Cristian Irimescu
Nou venit

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 55
Avand in vedere ultimele noutati pe la mosia mea, saptamana viitoare o sa fiu la Vaideeni sa repar ceea ce a stricat grindina aseara.. ( in Horezu sunt aproape 400 de masini avariate bine) Asa ca , posibil sa pot veni si eu.. Hotarati traseul, eu m-as baga la cel de o zi,,  

pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
Pai il hotaram impreuna, Cristi! Oricum, tu esti cel mai in masura sa ne dai sugestii, avand in vedere faptul ca cunosti zona ca-n palma!

_______________________________________


pus acum 13 ani
   
Cristian Irimescu
Nou venit

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 55
Pai, la start se spune.. uracare Vaideeni, Nedei,  Negovanu, Curmatura Oltetului, Ciunget, urcare in Strategic,  si de aici... coborare la Curmatura Vidrutei, Obarsie, ranca Horezu, sau coborare Saua Stefanu, Ranca Horezu..
Cei care vor sa ramana pana a doua zi, undeva pe traseu.. E bine????


pus acum 13 ani
   
Cristian Irimescu
Nou venit

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 55
Sau invers??
Ranca - saua Stefanu ( obarsie curmatura vidrutei) - Ciunget- Curmatura Oltetului Negovanu- Nedei- Vaideeni- Vf Roman, unii coborare la Horezu, altii, dormit in zona si coborare Olanesti???


pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Cristi, pe schema 2 nu cumva sarim peste cea mai mare parte din Strategic ? (adica facem numai de la fratosteanu la plaiul poienilor?)

_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Bai frati ,,LUPI..!!!
Vad ca o trageti aiurea RAU. Unii HAIS altii CEA, Unii pe 2 zile altii pe o zi. Unii pe un traseu, altii pe altul.
HOTARATI-VA !!! Sau fiecare cu a...ma-sii! SCUZE!!! dar deja incepe sa o ia sangele invers pe artere de ifose, idei  si ... nu stiu pe ce cale sa merg.
Plus de asta imi termin o zi planuita ...
Sau tre s-o iau ca Lupul Singuratic?


pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067

madax a scris:

nu stiu pe ce cale sa merg.


Pe calea cea dreapta, fiule!   (Joke)


madax a scris:

Sau tre s-o iau ca Lupul Singuratic?


Daca vii abia Duminica, tot ca lupu' singuratic vii, dar am credinta ca ne vei gasi pana la urma.

Acum serios, Madax, stai flex, c-ai sa vezi ca se rezolva. In ultima clipa, totul se va limpezi. Asa facem de obicei. O sa te obisnuiesti si tu...
Deh...civilii astia! Ufff!!!


_______________________________________


pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Madax, sa stii ca Tavi are dreptate: numai din afara pare ca nu stim ce o sa facem. De fapt traseul este foarte clar, si acum doar ridicam o bariera de fum si oglinzi pentru cei slabi de inger 

Traseul va contine in mod clar Vaideeni-Curmatura si Strategica. Cel mai probabil si Transalpina.
In rest ne gandim la stanga-dreapta si la sensul de pornire ;-)
Lasa si tu nr de telefon ca sa te putem tine la curent din traseu pe unde suntem, etc. Sau cere-te afara sambata de dimineata si vino de la inceput.

Da chiar baieti, ora 0930 la Horezu e ok, ca sa plecam la 1000? Merge sa zicem la 0900 ca sa plecam la 0930 ?


_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Daca mergi pt o zi, poate ne cuplam sa mergem impreuna pe 27. Eu nu prea stiu drumul pe Romani pan, la Valeanu. Da-mi un semn si facem jonctiunea la manastirea Horezu, sau unde vrei tu.

Cristian Irimescu a scris:

Avand in vedere ultimele noutati pe la mosia mea, saptamana viitoare o sa fiu la Vaideeni sa repar ceea ce a stricat grindina aseara.. ( in Horezu sunt aproape 400 de masini avariate bine) Asa ca , posibil sa pot veni si eu.. Hotarati traseul, eu m-as baga la cel de o zi,,  


pus acum 13 ani
   
Dacosul
Membru WWOC

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 274
@Madax obisnuiestete cu ifosele pentru ca astea sunt de domnisoara.Sa le vezi pe alea adevarate(adica orade intilnire e la 9,30 si se aduna toti la 11,30).Important e ca mergem.Unde si la ce ora nu e foarte important.Procedeaza ca toti ceilalti,vino acolo si tinete dupa turma.O sa fie super

pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Pe 26 nu pot deloc, numai pe 27. Am auzit ca ,,lupul,, Irimescu ar merge si al pe 27, asa ca, poate, venim impreuna. Daca nu, ma descurc eu cumva.
Nr mele de telefon sper ca le aveti , daca nu, vi le voi da.


watcher a scris:

Madax, sa stii ca Tavi are dreptate: numai din afara pare ca nu stim ce o sa facem. De fapt traseul este foarte clar, si acum doar ridicam o bariera de fum si oglinzi pentru cei slabi de inger 

Traseul va contine in mod clar Vaideeni-Curmatura si Strategica. Cel mai probabil si Transalpina.
In rest ne gandim la stanga-dreapta si la sensul de pornire ;-)
Lasa si tu nr de telefon ca sa te putem tine la curent din traseu pe unde suntem, etc. Sau cere-te afara sambata de dimineata si vino de la inceput.

Da chiar baieti, ora 0930 la Horezu e ok, ca sa plecam la 1000? Merge sa zicem la 0900 ca sa plecam la 0930 ?


pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
0744203507 sau 0763379002. Numai sa fie semnal prin coclaurile respective.

pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Pai de aia ti-am cerut, ca sa te putem suna noi cand prindem semnal

_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
Watcher ... hai la 9:30 in Horezu, ca sa plecam si noi la 8:30 - 8:45 din Valcea.
Unii vor sa doarma mai mult ... 

Breaking news Vine si 4x4Mania in zona pe 26-27. Poate ne adunam la o poza, ceva ...


_______________________________________


pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Done deal!
0930 la horezu.


_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Pe 27 nu vine nimeni?

pus acum 13 ani
   
Crazy Wolf
Forum maniac

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 1200
Ba da!!! Tu! Te asteptam cu drag! Ai sa ne gasesti cu siguranta!
Intre timp, ia calmante si du-te la femei. Sigur nu o sa mai fii asa de agitat!
Glumeam, ca stiu ca nu esti suparacios!


_______________________________________
salutare lupilor  ->tel.0740130543
        CINE NU ARE LOC DE MINE SA SE INGHESUIE

pus acum 13 ani
   
landrover
Membru WWOC

Din: rm valcea
Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 679
@madax:Locatia de camping noaptea 26-27 va fi : 45, 23' 02.31''N/ 23 39' 52,69" E. Anume: la coada raului Cioara. Poti urca pe transalpina(Novaci -Ranca) pana in saua Stefanu unde faci la stanga din (45 22' 48.95''N/23 39' 06,53"E) si daca ai binoclu si te uiti pe vale in dreapta  vei vedea tabara. Pentru duminica planificam ceva.

_______________________________________
Poti invata o pisica sa faca orice.....vrea ea.
LandRover  Freelander Td4 2003


pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
@madax - poti folosi navigatia pentru a ajunge la noi sau ... dispozitivele clasice care sunt sigur ca-ti sunt cunoscute.

Este foarte simplu de ajuns ... trebuie doar sa urmezi "drumul principal".
Edy te-a ajutat cu coordonatele, eu am sa incerc sa te ajut cu niste harti in format electronic.
Oricum, una din statiile noastre va fi in permanenta pornita si "pe receptie", astfel incat iti va fi relativ usor sa dai de noi.

Dupa ce vii si socializam putin, ne pornim la drum, ca sa "umplem" ziua. Poate vor fi mai multi doritori de "tavaleala de a doua zi" si dintre cei care prefera sa se cazeze in Horezu, astfel, ne vom intalni din nou.


_______________________________________


pus acum 13 ani
   
Dacosul
Membru WWOC

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 274
@Madax.Cind te uiti cu binocu sa i scoti capacele

pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Nu am binoclu, dar am luneta ...pe pusca. Culmea ca am si poza ta, asta ca sa te reperez bine de departe

Dacosul a scris:

@Madax.Cind te uiti cu binocu sa i scoti capacele

             


pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
Madax, daca vrei, iti pot trimite pe mail harta in format electronic. Contam pe tine!

_______________________________________


pus acum 13 ani
   
Crazy Wolf
Forum maniac

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 1200

Dacosul a scris:

@Madax.Cind te uiti cu binocu sa i scoti capacele

da ce AT-uri cu capace exisata???????          


_______________________________________
salutare lupilor  ->tel.0740130543
        CINE NU ARE LOC DE MINE SA SE INGHESUIE

pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Aia , a mea, ce i-am dat-o lui Janosh?
Cum  vrei. Bag-o pe mail.
Macar a fost buna de ceva? Eventual puneti traseul pe ea si mai ales locul de jonctiune. O sa mi-o aduca Janosh saptamana asta si mai stabilim si ceva detalii. Pan, la urma, vad ca voi veni singur. Zicea Luci ca Irimescu ar urca si el pe 27, dar vad ca nu da niciun semn de viata. O iau solo. M-oi descurca, ca sunt MARE

oldcarsmaniac a scris:

Madax, daca vrei, iti pot trimite pe mail harta in format electronic. Contam pe tine!


@noro - hai ca o bagasi p-asta cu AT-urile, exact ca unghiurile in ...algebra. Zi-i si tu o poanta cu glume


pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Toate binoclurile militare si nu numai ( cele ce se numesc BINOCLURI ) au capace de protectie sau pt vederea pe soare sau semintuneric, ceata.
Binoclurile pe care le-ai avut tu, erau de la taraba si se vindeau la chita, 3 la leu

Crazy Wolf a scris:


Dacosul a scris:

@Madax.Cind te uiti cu binocu sa i scoti capacele

da ce AT-uri cu capace exisata???????          


Hai ca nu mai zic nimic pe topicul asta ca iar ti se impreunara sprancenele. Ce-mi place la tine, Noro, e ca nu te prea oftici    


pus acum 13 ani
   
oldcarsmaniac
Membru WWOC

Din: Ramnicu Valcea
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3067
Cam pe aici trebuie sa ajungi, Madax!




_______________________________________


pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Merci. Sper sa ma descurc ca doar n-oi avea guma in par.

pus acum 13 ani
   
watcher
Nou venit

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 145
Este foarte simplu. Incepi din Novaci, urci la ranca, tii drumul (transalpina) si ajungi la singura interesectie. Este imensa, se vede cum se continua drumul in dreapta pe versant foarte departe. Aia e strategica. Mergi pe ea pana te intalnesti cu lumea sau pana ajungi la Valea Macesului )

Statie ai pe masina?


_______________________________________
Y61 RD28Ti

pus acum 13 ani
   
Dacosul
Membru WWOC

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 274
Am facut armata la Canal si stiu sa ma camuflez bine

pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Merci de sfaturi. O sa ma descurc ca-s vaccinat si ... MARE
@Dacosul. N-am auzit de arma Canal .
de Infanterie, tancuri, Artilerie marina, Aviatie, da, dar de Canal, nu     
   


pus acum 13 ani
   
Dacosul
Membru WWOC

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 274
Atunci esti pufarez si ma indoiesc ca ai sa ne gasesti.

pus acum 13 ani
   
madax
Membru WWOC

Inregistrat: acum 13 ani
Postari: 288
Arma mea de baza e AUTO - tehnic ( ARO, DAC 444T, DAC 665T/G, TAB, MLI, MLVM, TAR, TMA etc...), nu Genica, ca la Canal ( ,,Cine sapa groapa altuia...se numeste GENIST)

Dacosul a scris:

Atunci esti pufarez si ma indoiesc ca ai sa ne gasesti.



pus acum 13 ani
   
Pagini:  1 2 3  

Mergi la